Виховна робота



Звіт з виховної роботи за 2 семестр



Доповідь класного керівника за 2017-2018 н.р.



РОБОТА, ПРЕДСТАВЛЕНА НА КОНКУРС СОЦІАЛЬНОЇ РЕКЛАМИ (буклет)



У війни не жіноче обличчя


Для нинішнього покоління хлопчаків і дівчаток Велика Вітчизняна Війна це щось далеке... Але немає такої родини, будь то Україна, Білорусія, Грузія, Естонія, в якій не було б людини з життя якої було вирвано чотири роки. І ці роки були наповнені жахом, страхом, болем, горем.
Для Запорізького краю війна стала тяжким випробуванням. Зразу ж після початку війни декілька тисяч запоріжців пішли на фронт добровольцями, аби подарувати своєму народу свободу від фашистських загарбників.
02 травня 2018 року в Запорізькому вищому професійному училищі класним керівником групи № 11 було проведено класну годину під назвою "У війни не жіноче обличчя".
Учні групи № 11 з цікавістю слухали розповіді про ті страшні часи. Про те, як в одну мить перервалося мирне життя людей. Мрії, любов, щастя - все обпалив вогонь жорстокої кровопролитної війни. Дізнались учні і про те, що серед рідних наших педагогічних працівників є героїчні люди, які з першого до останнього дня війни перебували в рядах діючої Червоної армії і, не зважаючи на труднощі і небезпеку для життя, віддавали всі сили на порятунок поранених і наближення мирного часу. Про незмірну роль жінок у Великій Перемозі. Жінки-солдатки: матері, сестри, дружини, кохані... Скільки поневірянь випало на їхню долю в ті страшні роки війни!



Табори смерті


За роки Другої Світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів чоловік, з них 5 мільйонів – громадяни Радянського Союзу, тож з нагоди відзначення Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів, 11 квітня 2018 року,  класний керівник та майстер виробничого навчання групи № 11 за професією «Декоратор вітрин. Флорист» провели класну годину. Учні вшанували пам’ять жертв нацизму, в’язнів таборів смерті.  На цьому заході увага  учнівської молоді була прикута до однієї з жахливих сторінок історії Другої світової війни. Були представлені світлини, які є свідченнями жахливого геноциду у концентраційних таборах на території України, Німеччини, Польщі, про страшні злочини нацистів проти людства.
Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів відзначається 11 квітня за ініціативою ООН. В цей день 1945 року в’язні Бухенвальду підняли інтернаціональне повстання проти гітлерівців, і вийшли на волю. Метою відзначення  Дня 11 квітня є збереження пам’яті  про трагічні події Другої Світової війни, які забрали життя людей, загиблих у нацистських концтаборах, гетто та місцях примусового тримання.


Обговорення актуальних питань


14 березня 2018 року класний керівник Стрілець Наталія Валеріївна та майстер в/н Маковецький Олександр Олександрович провели класну годину, на якій нагадали учням групи № 11 за професією «Декоратор вітрин. Флорист» правила поведінки при знаходженні вибухонебезпечних предметів. Учні не тільки прослухали інформацію про поводження з вибухонебезпечними предметами, а й отримали пам’ятки, завдяки яким,  учні добре запам’ятають ці правила і зможуть уникнути ураження  мінами та вибухонебезпечними предметами.
Наступним пунктом обговорення на класній годині було ознайомлення учнів групи з актуальністю проблеми насильства в учнівському середовищі та в сім’ї. Мета цього обговорення – навчити учнів розрізняти види насильства та розробити відповідну стратегію поведінки у ситуаціях ризику, аргументувати свої дії з попередження насильства на основі власної відповідальності, окреслити механізм захисту прав дітей.
Учні приймали активну участь в обговоренні, задавали багато запитань, на які отримували змістовні відповіді від класного керівника та майстра в/н. З огляду на зацікавленість учнів можна зробити висновок, що інформація, яка була надана на класній годині була для них цікавою та корисною.


Хрещення Господнє, свято Водохреща


Ще не встигли прийти свята як скоро вони відійдуть. Як співається в коляді: «А той третій празник – Святе Водохреща». Хрещення Господнє — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан, або Водохреща.
Водохреща, 19 січня – це свято, яке в народі ще носить назву Богоявлення. Здавна існує традиція святити цього дня воду. Зранку чоловіки йшли до річки чи ставка, вирубували з льоду хрест. Під обід священик, виголосивши молитву, освячував воду, занурюючи в ополонку срібний хрест. Водохрещенську воду вважали лікувальною.
До відзначення цього величного свята прилучилися і учні ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище». 18 січня  2018р. угуртожитку закладу  відбувся виховний захід «Свято Водохреща!». Викладачи Войтюк Тетяна  Миколаївна та Стрілець Наталія Валеріївна розповіли присутнім про історію виникнення Водохреща, про символи  цього свята.  Головним дійством вечора було щедрування.  Всі присутні у захваті розповідали, як вони провели новорічні свята у колі своєї сім’ї. А потім на учасників заходу чекала цікава вікторина.
 Після проведеного заходу, усі присутні відчули великий приплив позитиву та хороших емоцій на весь наступний рік!

Класна година «Україна: традиції та сучасність»

Український народ має багату культуру, яка по краплині складалась з цінностей багатьох поколінь. Наші пращури бережливо передавали нам цінні культурні надбання, які і в наш час є не менш цінними, а в більшості випадків – збагаченими досвідом багатьох поколінь. В українських звичаях закладені життєва мудрість та настанови щодо способу життя.
Отже, 18.10.2017 року в ДНЗ «Запорізьке ВПУ» класним керівником Стрілець Наталією Валеріївною та майстром в/н Фєшкіною Анастасією Віталіївною в групі № 11 за професією «Декоратор вітрин. Флорист» була проведена класна година на тему «Україна: традиції та сучасність». Деякі учні підготували невеличку розповідь про ту традицію, яка найбільш припала до душі – інші уважно слухали розповідь.
Сьогодні ми  вільно спілкуємось українською мовою, одягаємо вишиванки, використовуємо рушники під час свят та співаємо українські пісні. Тільки нашою спільною наполегливою працею можна не тільки відродити культуру, а й покращити наше сьогодення. Багатий скарб звичаїв нашого народу ми отримали в спадок і мусимо зберегти його та, нічого не втративши, передати нашим дітям, щоб не перервався зв’язок поколінь.



Позивний Зеніт


Кожна людина найбільш любить свою Батьківщину – той край, в якому народилась і живе. І кожен хоче бачити свою країну вільною і мирною. Але зараз трагічні події в нашій країні, які тривожать та   не  залишають  байдужими  жодного  громадянина  України.  Ці безжальні події  забирають кращих українців, цвіт нації, просто гарних хлопців… патріотів, які віддали життя за щасливе майбутнє незалежної України.
Тож, задля виховання у молодого покоління почуття патріотизму, відданості справі зміцнення державності, активної громадянської позиції 23 жовтня 2017 року учні групи 11 за професією «Декоратор вітрин. Флорист» відвідали кінотеатр «Байда», де переглянули фільм під назвою «Позивний Зеніт»: правда про війну устами офіцерів-добровольців батальйону «Дика качка». Цей захід був організований під патронатом голови Запорізької облдержадміністрації, за підтримки благодійного фонду «Фенікс», ТОВ «Метпромсервіс».
Учні зацікавлено дивились цей публіцистично-документальний фільм, а потім ще довго обговорювали те, що при таких жорстких умовах життя та постійному стресі бійці спроможні на жарти.
Патріот той, хто своє право вимірює своїм обов’язком. Місія свідомого громадянина – патріота – не руйнувати правопорядок, а берегти, правильно й терпляче вдосконалювати його зміст.


Чорнобиль – трагедія сторіччя

Вже пройшов 31 рік після страшної події, яка шокувала весь світ. Відзвуки цієї катастрофи століття ще довго будуть ятрити душі людей, а її наслідки ще не раз торкнуться людини. Ця страшна подія нанесла шкоду населенню та народному господарству України. Чорнобильська катастрофа — найбільша у світі техногенна ядерна катастрофа.
Тож, 26 квітня 2017 року саме цій трагедії був присвячений виховний захід, який провела класний керівник Стрілець Наталія Валеріївна з учнями групи № 11 за професією «Декоратор вітрин. Флорист». Більш докладну інформацію про проведення цього заходу можна отримати за посиланням.

Класна година до 30-річчя заснування 

організації ветеранів України

«Організація ветеранів України  є добровільною Всеукраїнською громадською організацією ветеранів Великої Вітчизняної війни, інших локальних війн і воєнних конфліктів (учасників бойових дій, інвалідів, учасників війни), ветеранів праці, дітей війни, ветеранів військової служби, пенсіонерів, громадян похилого віку, які виявили бажання бути членами Організації». З цих слів розпочалась класна година до 30-річчя заснування організації ветеранів України, яку провела 25 квітня 2017 року класний керівник Стрілець Наталія Валеріївна із своїми вихованцями, групою № 11 за професією «Декоратор вітрин. Флорист». Більш докладну інформацію про проведення цього заходу можна отримати  за посиланням.

 

4 квітня 2017 року в календарі


Кожен день на нашій планеті відзначений якою-небудь визначною подією. День 4 квітня, теж, не виняток. В цей день відзначається відразу декілька подій: День створення НАТО, Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки і допомоги в діяльності, пов’язаної з розмінуванням, Міжнародний День бродячих тварин, День веб-майстра та День Незалежності Республіки Сенегал.

З цього приводу, викладачем спец.дисциплін ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище» Стрілець Наталією Валеріївною, 4 квітня в гуртожитку був проведений виховний захід «4 квітня 2017 року в календарі». Матеріали які були підготовлені  включали в себе різноманітну інформацію про події, що сталися в цей день в світі як в далекі минулі, так і в попередні кілька років. Серед них - події, що вплинули на хід історії, пам'ятні дати та цікаві факти. Більш детальну інформацію про проведення цього заходу дивіться за посиланням.



 



Для учнів ДНЗ «Запорізьке ВПУ», що мешкають в гуртожитку була підготовлена та проведена квест-гра до Дня студента. Складні та цікаві, заплутанні та різноманітні завдання підготували: керівник гуртка Качайло Людмила Миколаївна, викладач спец.дисциплін  Стрілець Наталія Валеріївна, викладач фізичного виховання Краєва Світлана  Вікторівна.










Виховна робота в гуртожитку
Класна година до Дня захисника України
Класна година до річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників

Комментарии